DC100D80
5S-DC100D80
DC100D80
RELAY SSR DC OUT 80A 4-32VDC
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | PowerPlus DC |
| Circuit: | SPST-NO (1 Form A) |
| Output Type: | DC |
| On-State Resistance (Max): | 5 mOhm |
| Load Current: | 80A |
| Voltage - Input: | 4 ~ 32VDC |
| Voltage - Load: | 1 ~ 72 V |