V23100V4505A010
5S-V23100V4505A010
V23100V4505A010
RELAY REED SPST 500MA 5V
Product Description
Packaging:Tube
Series:V23100-V4
Relay Type:Active
Coil Type:Reed
Coil Current:Non Latching
Coil Voltage:10mA
Contact Form:5VDC
Contact Rating (Current):SPST-NO (1 Form A)
Switching Voltage:500mA
Turn On Voltage (Max):200VAC
Turn Off Voltage (Min):200VDC - Max
Operate Time:3.5 VDC
Release Time:0.75 VDC