V23079E1203B301
5S-V23079E1203B301
V23079E1203B301
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 12V
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:V23079
Relay Type:Active
Coil Type:General Purpose
Coil Current:Latching
Coil Voltage:Dual Coil
Contact Form:11.7mA
Contact Rating (Current):12VDC
Switching Voltage:DPDT (2 Form C)
Turn On Voltage (Max):2A
Turn Off Voltage (Min):250VAC
Operate Time:220VDC - Max
Release Time:9 VDC