V23026E1106B201
5S-V23026E1106B201
V23026E1106B201
RELAY GENERAL PURPOSE SPDT 1A 3V
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:V23026
Relay Type:Active
Coil Type:General Purpose
Coil Current:Latching
Coil Voltage:Dual Coil
Contact Form:23mA
Contact Rating (Current):3VDC
Switching Voltage:SPDT (1 Form C)
Turn On Voltage (Max):1A
Turn Off Voltage (Min):150VAC
Operate Time:125VDC - Max
Release Time:2.25 VDC