TX2SA-24V-Z
5S-TX2SA-24V-Z
TX2SA-24V-Z
RELAY TELECOM DPDT 2A 24V
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | TX |
| Relay Type: | Telecom |
| Coil Type: | Non Latching |
| Coil Current: | 5.8mA |
| Coil Voltage: | 24VDC |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating (Current): | 2A |
| Switching Voltage: | 220VDC - Max |
| Turn On Voltage (Max): | 18 VDC |
| Turn Off Voltage (Min): | 2.4 VDC |