R10-E1Z4-115V
5S-R10-E1Z4-115V
R10-E1Z4-115V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 115V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:R10
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Non Latching
Coil Current:-
Coil Voltage:115VAC
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current):2A
Switching Voltage:120VAC
Turn On Voltage (Max):30VDC - Max
Turn Off Voltage (Min):86 VAC