KHU-17D16-24
5S-KHU-17D16-24
KHU-17D16-24
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 24V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:KHU
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Non Latching
Coil Current:35.4mA
Coil Voltage:24VDC
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current):1A
Switching Voltage:240VAC - Max
Turn On Voltage (Max):18 VDC