KHAU-17A16-120
5S-KHAU-17A16-120
KHAU-17A16-120
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 1A 120V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:KHA
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Non Latching
Coil Current:10mA
Coil Voltage:120VAC
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current):1A
Switching Voltage:240VAC - Max
Turn On Voltage (Max):102 VAC