HE3351A2400
5S-HE3351A2400
HE3351A2400
RELAY REED SPST 1A 24V
Product Description
Packaging:Tube
Series:HE3300
Relay Type:Reed
Coil Type:Non Latching
Coil Current:12mA
Coil Voltage:24VDC
Contact Form:SPST-NO (1 Form A)
Contact Rating (Current):1A
Switching Voltage:300VDC - Max
Turn On Voltage (Max):18 VDC
Turn Off Voltage (Min):2 VDC