HE3321C1200
5S-HE3321C1200
HE3321C1200
RELAY REED SPDT 250MA 12V
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | HE3300 |
| Relay Type: | Reed |
| Coil Type: | Non Latching |
| Coil Current: | 24mA |
| Coil Voltage: | 12VDC |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating (Current): | 250mA |
| Switching Voltage: | 175VDC - Max |
| Turn On Voltage (Max): | 9 VDC |
| Turn Off Voltage (Min): | 1 VDC |