Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works HC4E-H-AC240V
HC4E-H-AC240V
5S-HC4E-H-AC240V
HC4E-H-AC240V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 240V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:HCE
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Non Latching
Coil Current:5mA
Coil Voltage:240VAC
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current):2A
Switching Voltage:250VAC - Max
Turn On Voltage (Max):192 VAC
Turn Off Voltage (Min):72 VAC