Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsG6JU-2FL-Y-TR DC4.5 G6JU-2FL-Y-TRDC4.5-ND
G6JU-2FL-Y-TRDC4.5-ND
5S-G6JU-2FL-Y-TRDC4.5-ND
G6JU-2FL-Y-TRDC4.5-ND
Omron Electronics Inc-EMC Div
Product Description
Packaging:800
Series:Tape & Reel (TR)
Relay Type:Active
Coil Type:Telecom
Coil Current:Latching
Coil Voltage:Single Coil
Contact Form:22mA
Contact Rating (Current):4.5VDC
Switching Voltage:DPDT (2 Form C)
Turn On Voltage (Max):1A
Turn Off Voltage (Min):125VAC
Operate Time:110VDC - Max
Release Time:3.38 VDC