G2A-432A-US-AC115/120
5S-G2A-432A-US-AC115/120
G2A-432A-US-AC115/120
RELAY GEN PUR 4PDT 500MA 120V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:G2A
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Non Latching
Coil Current:-
Coil Voltage:120VAC
Contact Form:4PDT (4 Form C)
Contact Rating (Current):500mA
Switching Voltage:250VAC
Turn On Voltage (Max):125VDC - Max
Turn Off Voltage (Min):96 VAC
Operate Time:36 VAC