Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works DS4E-SL2-DC24V
DS4E-SL2-DC24V
5S-DS4E-SL2-DC24V
DS4E-SL2-DC24V
RELAY GEN PURPOSE 4PDT 2A 24V
Product Description
Packaging:Bulk
Series:DS
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Latching
Coil Current:Dual Coil
Coil Voltage:7.5mA
Contact Form:24VDC
Contact Rating (Current):4PDT (4 Form C)
Switching Voltage:2A
Turn On Voltage (Max):250VAC
Turn Off Voltage (Min):220VDC - Max
Operate Time:16.8 VDC