Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works DF2E-L2-DC24V
DF2E-L2-DC24V
5S-DF2E-L2-DC24V
DF2E-L2-DC24V
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V
Product Description
Packaging:Tube
Series:DF
Relay Type:General Purpose
Coil Type:Latching
Coil Current:Dual Coil
Coil Voltage:8.3mA
Contact Form:24VDC
Contact Rating (Current):DPDT (2 Form C)
Switching Voltage:1A
Turn On Voltage (Max):125VAC
Turn Off Voltage (Min):60VDC - Max
Operate Time:19.2 VDC