Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works ARS10Y12
ARS10Y12
5S-ARS10Y12
ARS10Y12
RELAY RF SPDT 500MA 12V
Product Description
Packaging:Tube
Series:ARS
Relay Type:RF
Coil Type:Non Latching
Coil Current:16.7mA
Coil Voltage:12VDC
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current):500mA
Switching Voltage:30VDC - Max
Turn On Voltage (Max):9 VDC
Turn Off Voltage (Min):1.2 VDC