Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works ARN10A24X
ARN10A24X
5S-ARN10A24X
ARN10A24X
RELAY RF SPDT 24V
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:ARN
Relay Type:RF
Coil Type:Non Latching
Coil Current:13.3mA
Coil Voltage:24VDC
Contact Form:SPDT (1 Form C)
Contact Rating (Current):-
Switching Voltage:-
Turn On Voltage (Max):18 VDC
Turn Off Voltage (Min):2.4 VDC