Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works ARA200A48
ARA200A48
5S-ARA200A48
ARA200A48
RELAY RF DPDT 1A 48V
Product Description
Packaging:Tube
Series:ARA
Relay Type:RF
Coil Type:Non Latching
Coil Current:6.3mA
Coil Voltage:48VDC
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current):1A
Switching Voltage:30VDC - Max
Turn On Voltage (Max):36 VDC
Turn Off Voltage (Min):4.8 VDC