Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works ARA200A24
ARA200A24
5S-ARA200A24
ARA200A24
RELAY RF DPDT 1A 24V
Product Description
Packaging:Tube
Series:ARA
Relay Type:RF
Coil Type:Non Latching
Coil Current:8.3mA
Coil Voltage:24VDC
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current):1A
Switching Voltage:30VDC - Max
Turn On Voltage (Max):18 VDC
Turn Off Voltage (Min):2.4 VDC