ARA200A12
5S-ARA200A12
ARA200A12
RELAY RF DPDT 1A 12V
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | ARA |
| Relay Type: | RF |
| Coil Type: | Non Latching |
| Coil Current: | 11.7mA |
| Coil Voltage: | 12VDC |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating (Current): | 1A |
| Switching Voltage: | 30VDC - Max |
| Turn On Voltage (Max): | 9 VDC |
| Turn Off Voltage (Min): | 1.2 VDC |