Home All Products Relays Signal Relays, Up to 2 AmpsPanasonic Electric Works AGN200A24Z
AGN200A24Z
5S-AGN200A24Z
AGN200A24Z
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:AGN
Relay Type:Telecom
Coil Type:Non Latching
Coil Current:9.6mA
Coil Voltage:24VDC
Contact Form:DPDT (2 Form C)
Contact Rating (Current):1A
Switching Voltage:125VAC
Turn On Voltage (Max):110VDC - Max
Turn Off Voltage (Min):18 VDC
Operate Time:2.4 VDC