AGN200A24
5S-AGN200A24
AGN200A24
RELAY TELECOM DPDT 1A 24V
Product Description
| Packaging: | Tube |
| Series: | AGN |
| Relay Type: | Telecom |
| Coil Type: | Non Latching |
| Coil Current: | 9.6mA |
| Coil Voltage: | 24VDC |
| Contact Form: | DPDT (2 Form C) |
| Contact Rating (Current): | 1A |
| Switching Voltage: | 125VAC |
| Turn On Voltage (Max): | 110VDC - Max |
| Turn Off Voltage (Min): | 18 VDC |
| Operate Time: | 2.4 VDC |