9091-12-11-ND
5S-9091-12-11-ND
9091-12-11-ND
Coil Current:Non Latching
Coil Voltage:12mA
Contact Form:12VDC
Contact Rating (Current):SPST-NO (1 Form A)
Switching Voltage:500mA
Turn On Voltage (Max):200VAC
Turn Off Voltage (Min):200VDC - Max
Operate Time:9 VDC
Release Time:1 VDC
Features:0.5ms
Mounting Type:0.3ms
Termination Style:Diode
Related special
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut