2332-12-010-ND
5S-2332-12-010-ND
2332-12-010-ND
Coto Technology
Product Description
Packaging:400
Series:Tray
Relay Type:Active
Coil Type:Reed
Coil Current:Non Latching
Coil Voltage:12mA
Contact Form:12VDC
Contact Rating (Current):DPST (2 Form A)
Switching Voltage:500mA
Turn On Voltage (Max):200VAC
Turn Off Voltage (Min):200VDC - Max
Operate Time:9 VDC
Release Time:1 VDC
Features:0.5ms
Mounting Type:0.15ms
Termination Style:Sealed - Hermetically
Related special
  • Molex
  • Connector Header Through Hole 2 position 0.156" (3.96mm)
  • In stock
  • TE Connectivity AMP Connectors
  • 63 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 57 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 63 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 19 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 3 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 10 (8 + 2 Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)
  • 9 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount
  • 7 (Power) Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut
  • 28 Position Circular Connector Receptacle Housing Free Hanging (In-Line)