JTN1G-PA-F-DC12V
5S-JTN1G-PA-F-DC12V
JTN1G-PA-F-DC12V
RELAY GEN PURPOSE SPDT 20A 12V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | JT-N |
| Relay Type: | General Purpose |
| Coil Type: | Non Latching |
| Coil Current: | 66.7mA |
| Coil Voltage: | 12VDC |
| Contact Form: | SPDT (1 Form C) |
| Contact Rating (Current): | 20A |
| Switching Voltage: | 277VAC - Max |
| Turn On Voltage (Max): | 9 VDC |
| Turn Off Voltage (Min): | 1.2 VDC |