JTN1AS-PA-F-DC48V
5S-JTN1AS-PA-F-DC48V
JTN1AS-PA-F-DC48V
RELAY GEN PURPOSE SPST 30A 48V
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | JT-N |
| Relay Type: | General Purpose |
| Coil Type: | Non Latching |
| Coil Current: | 16.7mA |
| Coil Voltage: | 48VDC |
| Contact Form: | SPST-NO (1 Form A) |
| Contact Rating (Current): | 30A |
| Switching Voltage: | 277VAC - Max |
| Turn On Voltage (Max): | 36 VDC |
| Turn Off Voltage (Min): | 4.8 VDC |