DE2A-L-12V-ND
5S-DE2A-L-12V-ND
DE2A-L-12V-ND
Panasonic Electric Works
Product Description
| Packaging: | 20 |
| Series: | Tube |
| Relay Type: | Active |
| Coil Type: | General Purpose |
| Coil Current: | Latching |
| Coil Voltage: | Single Coil |
| Contact Form: | 8.3mA |
| Contact Rating (Current): | 12VDC |
| Switching Voltage: | DPST (2 Form A) |
| Turn On Voltage (Max): | 8A |
| Turn Off Voltage (Min): | 250VAC |
| Operate Time: | 30VDC - Max |
| Release Time: | 8.4 VDC |