CB1F-T-P-24V-ND
5S-CB1F-T-P-24V-ND
CB1F-T-P-24V-ND
| Coil Current: | Non Latching |
| Coil Voltage: | 75mA |
| Contact Form: | 24VDC |
| Contact Rating (Current): | SPDT (1 Form C) |
| Switching Voltage: | 20A |
| Turn On Voltage (Max): | 28VDC - Nom |
| Turn Off Voltage (Min): | 14 VDC |
| Operate Time: | 2.4 VDC |