CB1F-T-12V-ND
5S-CB1F-T-12V-ND
CB1F-T-12V-ND
Panasonic Electric Works
Product Description
| Packaging: | 50 |
| Series: | Bulk |
| Relay Type: | Active |
| Coil Type: | Automotive |
| Coil Current: | Non Latching |
| Coil Voltage: | 117mA |
| Contact Form: | 12VDC |
| Contact Rating (Current): | SPDT (1 Form C) |
| Switching Voltage: | 40A |
| Turn On Voltage (Max): | 14VDC - Nom |
| Turn Off Voltage (Min): | 7 VDC |
| Operate Time: | 1.2 VDC |