RFI and EMI - Shielding and Absorbing Materials3M (TC) 30X170-1181-100
30X170-1181-100
5S-30X170-1181-100
30X170-1181-100
COPPER FOIL TAPE 30X170MM 100/PK
Product Description
| Packaging: | 1181 |
| Series: | Shielding Sheet |
| Shape: | Rectangular |
| Length: | 6.693 (170.00mm) |
| Width: | 1.181 (30.00mm) |
| Thickness - Overall: | 0.003 (0.07mm) |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 130??????C |
| Adhesive: | Conductive |
| Material: | Single Sided |
| Other: | Copper Foil,,, |
Related special
- TE Connectivity
- Socket Contact Tin 18-24 AWG Crimp Power
- In stock
- Molex
- 2 Rectangular Connectors - Housings Plug Natural
- Molex
- 8 Rectangular Connectors Housings Receptacle Natural 0.165"(4.20mm)