RFI and EMI - Contacts, Fingerstock and Gaskets67SLH060100050PI00 903-1600-6-ND
903-1600-6-ND
5S-903-1600-6-ND
903-1600-6-ND
Laird Technologies EMI
Product Description
| Packaging: | 1 |
| Type: | Active |
| Shape: | Film Over Foam |
| Width: | Hourglass |
| Length: | 0.236 (6.00mm) |
| Height: | 0.197 (5.00mm) |
| Material: | 0.394 (10.00mm) |
| Plating: | Polyurethane Foam |
| Plating - Thickness: | Tin-Copper Polyester (SN/CU) |
| Attachment Method: | - |
| Operating Temperature: | - |
| Other: | Solder,-40??????C ~ 70??????C,, |
Related special
- TE Connectivity AMP Connectors
- 7 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Coupling Nut