Home All Products RF-IF and RFID RF AntennasVishay Vitramon VJ5301M433MXBSR
VJ5301M433MXBSR
5S-VJ5301M433MXBSR
VJ5301M433MXBSR
RF ANTENNA
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:-
Frequency Group:UHF (300 MHz ~ 1 GHz)
Frequency (Center/Band):433MHz
Frequency Range:370MHz ~ 510MHz
Antenna Type:Chip
Number of Bands:1
VSWR:-
Return Loss:-3dB
Gain:-5.7dBi
Power - Max:-
Features:-
Termination:Solder
Ingress Protection:-
Mounting Type:Surface Mount
Height (Max):0.047 (1.20mm)