UTRA4301S3NW-001
5S-UTRA4301S3NW-001
UTRA4301S3NW-001
ANTENNA MOBILE 430-490MHZ WHITE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Ultra Phantom? |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 460MHz |
| Frequency Range: | 430MHz ~ 490MHz |
| Antenna Type: | Dome |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2.5 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 3.6dBi |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Connector |
| Ingress Protection: | NMO |
| Mounting Type: | IP67 |
| Height (Max): | Base Mount |
| Applications: | 3.409 (86.60mm) |