S5153BH7SMF
5S-S5153BH7SMF
S5153BH7SMF
ANT OMNIDIRECT SPEC 5DBI SMA FEM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | SHF (f > 4 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 5.3GHz |
| Frequency Range: | 5.15GHz ~ 5.35GHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.5 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 3dBi |
| Features: | 20W |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Cable (178mm) - SMA Female |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Bracket Mount |
| Applications: | 7.008 (178.00mm) |