S1857MD12NF
5S-S1857MD12NF
S1857MD12NF
ANT 1850-1990MHZ 7DBI N FEMALE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.9GHz |
| Frequency Range: | 1.85GHz ~ 1.99GHz |
| Antenna Type: | Panel |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.5 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 7dBi |
| Power - Max: | 50W |
| Features: | - |
| Termination: | Cable (305mm) - N Female |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Height (Max): | 2.008 (51.00mm) |