Home All Products RF-IF and RFID RF AntennasLaird Technologies IAS S1857HVP12NF
S1857HVP12NF
5S-S1857HVP12NF
S1857HVP12NF
ANT 1850-1990MHZ 7.5DBI N FML
Product Description
Packaging:Bulk
Series:-
Frequency Group:UHF (1 GHz ~ 2 GHz)
Frequency (Center/Band):1.9GHz
Frequency Range:1.85GHz ~ 1.99GHz
Antenna Type:Panel
Number of Bands:1
VSWR:1.5
Return Loss:-
Gain:7dBi
Power - Max:25W
Features:-
Termination:Cable (305mm) - N Female
Ingress Protection:-
Mounting Type:-
Height (Max):2.520 (64.00mm)
Applications:PCS
Other:,,,
Related special
  • SR30-10R-6S(71)
  • Hirose
  • 6 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup
  • In stock
  • SFO-61T-250A
  • JST
  • 0.250" (6.35mm) Quick Connect Female 14-18 AWG Crimp Connector Non-Insulated