RFANT3216120A5T
5S-RFANT3216120A5T
RFANT3216120A5T
2.4GHZ CERAMIC CHIP ANTENNA
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 2.4GHz |
| Frequency Range: | 2.4GHz ~ 2.5GHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 2dBi |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.047 (1.20mm) |