LPT450/512NMO
5S-LPT450/512NMO
LPT450/512NMO
RF ANT WHIP STRAIGHT 481MHZ NMO
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 481MHz |
| Frequency Range: | 450MHz ~ 512MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2.3 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 4.6dBi |
| Features: | 100W |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | NMO |
| Height (Max): | IP67 |
| Applications: | Base Mount |
| Other: | 3.539 (89.90mm),-,, |