EXS118BNX
5S-EXS118BNX
EXS118BNX
ANT TUF DUCK VHF 118-127MHZ BNX
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EXS |
| Frequency Group: | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band): | 122MHz |
| Frequency Range: | 118MHz ~ 127MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.5 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | - |
| Features: | 50W |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | BNX |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 5.100 (129.54mm),-,, |