EXB161MX
5S-EXB161MX
EXB161MX
ANT TUF DUCK VHF 161-171MHZ MX
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | EXB |
| Frequency Group: | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band): | 167MHz |
| Frequency Range: | 161MHz ~ 174MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 1.5 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 0dBi |
| Features: | - |
| Termination: | - |
| Ingress Protection: | Connector |
| Mounting Type: | MX |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Connector Mount |
| Other: | 5.900 (149.86mm),-,, |