ETRA1550
5S-ETRA1550
ETRA1550
ANT PHANTOM ELITE VHF NMO WHITE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | Phantom Elite? |
| Frequency Group: | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band): | 158MHz |
| Frequency Range: | 155MHz ~ 160MHz |
| Antenna Type: | Dome |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | - |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 0dB |
| Power - Max: | 60W |
| Features: | - |
| Termination: | Connector |
| Ingress Protection: | NMO |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Base Mount |
| Applications: | 2.375 (60.32mm) |