BW1442NS
5S-BW1442NS
BW1442NS
ANT WHIP MC 1/2 144-174MHZ WHITE
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band): | 159MHz |
| Frequency Range: | 144MHz ~ 174MHz |
| Antenna Type: | Whip |
| Number of Bands: | Straight |
| VSWR: | 1 |
| Return Loss: | 2 |
| Gain: | - |
| Power - Max: | 2dBi |
| Features: | 100W |