APAE1575R1240ABDD1-T
5S-APAE1575R1240ABDD1-T
APAE1575R1240ABDD1-T
ANTENNA GPS PATCH 1575.42MHZ
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.575GHz |
| Frequency Range: | 1.591GHz ~ 1.595GHz |
| Antenna Type: | Ceramic Patch |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.5 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 0.6dBic |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Adhesive |
| Height (Max): | 0.181 (4.60mm) |