ANT6230LL01R1575A
5S-ANT6230LL01R1575A
ANT6230LL01R1575A
CHIP ANTENNA GPS 6.2X3.0X1.25 MM
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | 6230 |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.575GHz |
| Frequency Range: | 1.548GHz ~ 1.602GHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | - |
| Return Loss: | -10dB |
| Gain: | 2.52dBi |
| Power - Max: | 1W |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.049 (1.25mm) |