ANT2525JB08B1575A
5S-ANT2525JB08B1575A
ANT2525JB08B1575A
ACTIVE ANT GPS USE 25X25X4
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.575GHz |
| Frequency Range: | - |
| Antenna Type: | Ceramic Patch |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | 5.5dBic |
| Power - Max: | - |
| Features: | LNA |
| Termination: | Connector |
| Ingress Protection: | IPEX |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Applications: | 0.236 (6.00mm) |