ANT2525B00FT1575S
5S-ANT2525B00FT1575S
ANT2525B00FT1575S
PATCH ANT GPS CP PIN BISECTOR
Product Description
| Packaging: | Tray |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.575GHz |
| Frequency Range: | 1.57GHz ~ 1.59GHz |
| Antenna Type: | Ceramic Patch |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | -40dB |
| Gain: | 5.5dBic |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Pin |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.177 (4.50mm) |