ANT2405F001R0169A
5S-ANT2405F001R0169A
ANT2405F001R0169A
CHIP ANTENNA 169MHZ 24X05X1.6 MM
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | 2405 |
| Frequency Group: | VHF (f < 300 MHz) |
| Frequency (Center/Band): | 169MHz |
| Frequency Range: | 168MHz ~ 179MHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | - |
| Return Loss: | -18dB |
| Gain: | - |
| Power - Max: | - |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.063 (1.60mm) |