ANT1818JB30B1575A
5S-ANT1818JB30B1575A
ANT1818JB30B1575A
ACTIVE ANT GPS USE 18X18X4
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 1.575GHz |
| Frequency Range: | 1.561GHz ~ 1.589GHz |
| Antenna Type: | Ceramic Patch |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 2 |
| Return Loss: | - |
| Gain: | -2.67dBic |
| Power - Max: | - |
| Features: | LNA |
| Termination: | Filter |
| Ingress Protection: | Cable (100mm) - IPEX Male |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | Surface Mount |
| Applications: | 0.276 (7.00mm) |