ANT1204LL08R0870A
5S-ANT1204LL08R0870A
ANT1204LL08R0870A
CHIP ANTENNA 870MHZ 12X04X1.6 MM
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | - |
| Frequency Group: | UHF (300 MHz ~ 1 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | 870MHz |
| Frequency Range: | 853MHz ~ 887MHz |
| Antenna Type: | Chip |
| Number of Bands: | 1 |
| VSWR: | 1.92 |
| Return Loss: | -10dB |
| Gain: | 1.51dBi |
| Power - Max: | 1W |
| Features: | - |
| Termination: | Solder |
| Ingress Protection: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Height (Max): | 0.063 (1.60mm) |