ANT016008LCD1575MA1
5S-ANT016008LCD1575MA1
ANT016008LCD1575MA1
ANTENNA 1.575GHZ 2.4GHZ SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ANT |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Frequency (Center/Band): | UHF (2 GHz ~ 3 GHz) |
| Frequency Range: | 1.575GHz |
| Antenna Type: | 2.4GHz |
| Number of Bands: | 1.574GHz ~ 1.576GHz |
| VSWR: | 2.4GHz ~ 2.484GHz |
| Return Loss: | Chip |
| Gain: | 2 |
| Power - Max: | 4 |
| Features: | - |
| Termination: | -2.9dBic |
| Ingress Protection: | 2.97dBi |
| Mounting Type: | - |
| Height (Max): | - |
| Applications: | Solder |
| Other: | -,Surface Mount,0.016 (0.40mm),GPS |